[VIDEO] – Energooszczędne Tablice LCD – Zakład Elektroniczny SIMS

 Energooszczędne Tablice LCD – Zakład Elektroniczny SIMS

Energooszczędne Tablice LCD
Energooszczędne Tablice LCD

Energooszczędne tablice LCD to nasze najnowsze rozwiązanie dla komunikacji miejskiej. Firma SiMS stara się wpisywać w bieżące ogólnoświatowe trendy ekologiczne. Codziennie słyszymy o nowych rozwiązaniach, które mają na celu ochronę naszej planety. Jednym z kierunków ekologicznych jest tworzenie urządzeń, które w zamyśle mają pobierać jak najmniej energii. Właśnie takim rozwiązaniem są energooszczędne tablice LCD marki SiMS.

[ZOBACZ VIDEO] – Energooszczędne Tablice LCD

Energooszczędne tablice LCD to jeden z kluczowych elementów Systemu Informacji Pasażerskiej

Energooszczędne tablice LCD stanowią jeden z kluczowych elementów całego Systemu Informacji Pasażerskiej. Montowane są w pojazdach komunikacji zbiorowej. Ich głównym zadaniem jest informowanie pasażerów znajdujących się na przystankach o numerze linii oraz nazwie docelowego kierunku lub stacji, do której jedzie dany pojazd. Tablice w zależności od potrzeb klienta umożliwiają wyświetlanie tekstu w czcionkach o różnej wielkości w jednym lub dwóch wierszach. Ponadto istnieje możliwość prezentowania odmiennych treści na kilku tablicach jednocześnie.

Komunikacja między tablicą kierunkową a urządzeniem sterującym odbywa się przy użyciu magistrali systemu RS485, Ethernet lub innym systemem transmisji wybranym przez klienta. W tablicach zastosowano automatyczną regulację natężenia podświetlenia paneli LCD, aby w pełni zautomatyzować i zracjonalizować proces dostosowania jasności tablic do panującego w danym momencie otoczenia – nocnego bądź dziennego. Dodatkowo wyeliminowaliśmy wahania jasności świecenia tablic dzięki układowi histerezy powodującego jej zmianę dopiero po kilku sekundach od zmiany warunków otoczenia. Rozwiązanie to zapobiega rozbłyskiwaniu tablicy kiedy zostanie ona nagle oświetlona w nocy przez jadący z naprzeciwka samochód. Tablice pracują w szerokim zakresie temperatur – od minus 20 do plus 70 stopni Celsjusza.

Porównanie parametrów technicznych tablic informacyjnych, zewnętrznych do pojazdów

Energooszczędne tablice  LCD
Energooszczędne tablice  LCD

Energooszczędne tablice  LCD cechują się bardzo małym poborem energii

Rzecz jasna pierwszą różnicą jest kwestia poboru mocy. Tablice energooszczędne LCD cechują się bardzo małym poborem energii – niezależnie od wyświetlanych treści. Próby pokazały, że różnice są znaczące. Przykładowo: standardowa tablica LED o rozdzielczości 24×200 pikseli pobiera w dzień maksymalnie 130 W. W nocy zaś 40. W przypadku tablic energooszczędnych LCD pobór w dzień wynosi zaledwie 3 W, a w nocy 15. Oszczędności w poborze mocy w przypadku tablic o innych rozmiarach są analogiczne. Musicie przyznać, że różnice są ogromne! Tak duża oszczędność może być wykorzystana na instalację innych, dodatkowych urządzeń w pojazdach, albo po prostu przedłużyć żywotność akumulatorów poprzez mniejsze ich obciążenie. Kolejnym atutem jest zastosowanie mniejszej ilości komponentów przy produkcji tablicy energooszczędnej LCD. Jest to zatem projekt bardziej ekologiczny.

Energooszczędne Tablice LCD
Energooszczędne Tablice LCD

Energooszczędne tablice LCD cechują się bardzo dobrą widocznością w dzień i w nocy

Dociekliwi spytają czy przez wykorzystanie mniejszej ilości elementów elektronicznych tablica nie straciła na jakości? Otóż od razu muszę tutaj wszystkich uspokoić. Energooszczędne tablice LCD cechują się bardzo dobrą widocznością – zarówno w dzień jak i w nocy. Zakład Elektroniczny SiMS zawsze stawia na jakość i w tej kwestii nadal nic się nie zmieniło. Wyświetlane treści są wyraźne i czytelne, a same tablice solidne i dobrze wykonane. Inną korzyścią nowego rozwiązania jest pozbycie się efektu nagrzewania się wyświetlacza, co zdarzało się w standardowych tablicach LED. W przypadku energooszczędnych tablic LED nie mamy już tego problemu. Oczywiście nowe tablice mają różne rozmiary i jak zawsze możemy się w tej kwestii dostosować do potrzeb klienta. Nie mamy problemu z dopasowaniem tablic do już istniejącej zabudowy w danym pojeździe.

Energooszczędne Tablice LCD
Energooszczędne Tablice LCD
Energooszczędne Tablice LCD
Energooszczędne Tablice LCD
Energooszczędne Tablice LCD
Energooszczędne Tablice LCD

Jakość, solidność wykonania, elastyczność oraz ekologiczność – wszystkie te cechy posiadają nowe tablice energooszczędne LCD!

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty:

Systemy dynamicznej informacji pasażerskiej: https://www.sims.pl/systemy-dynamicznej-informacji-pasazerskiej/

Mobilne Systemy Monitoringu: https://www.sims.pl/mobilne-systemy-monitoringu/

Systemy diagnostyki pojazdów: https://www.sims.pl/systemy-diagnostyki-pojazdow/

Zakład Elektroniczny SIMS to sprawdzony dostawca z ponad 30 letnim doświadczeniem i całkowicie polskim kapitałem.

Wszelkich informacji udzieli Państwu nasz zespół. Zapraszamy do kontaktu!

Czekamy na Twój Kontakt

SIMS Kontakt
SIMS Kontakt

Zakład Elektroniczny
SiMS sp. z o. o.
Spółka komandytowa

ul. Pod Skarpą 51 A
85 – 796 BYDGOSZCZ
NIP 554-291-93-63

Dział Handlowy
tel. (52) 347 66 00 w. 25, 65
Dział Zakupów
tel. (52) 347 66 00 w. 35
Księgowość
tel. (52) 347 66 00 w. 22

 

 

Zakład Elektroniczny SiMS sp. z o. o. Spółka komandytowa © 2022 All rights reserved Development: www.advit.pl