Komputer pokładowy KPP-2

Został zaprojektowany z myślą o zintegrowaniu sterownika tablic informacyjnych z rejestratorem parametrów pracy pojazdu. Praca doświadczonego zespołu konstruktorów zaowocowała stworzeniem zaawansowanej technologicznie jednostki centralnej, zarządzającej wszystkimi elementami systemu informacji pasażerskiej oraz rejestrującej różnego rodzaju zdarzenia przekazywane przez elektronikę pojazdu.

ZOBACZ WIĘCEJ →

SPECYFIKACJA


Komputer pokładowy KPP-2 został zaprojektowany z myślą o zintegrowaniu sterownika tablic informacyjnych z rejestratorem parametrów pracy pojazdu. Praca doświadczonego zespołu konstruktorów zaowocowała stworzeniem zaawansowanej technologicznie jednostki centralnej, zarządzającej wszystkimi elementami systemu informacji pasażerskiej oraz rejestrującej różnego rodzaju zdarzenia przekazywane przez elektronikę pojazdu. Jednym z podstawowych zadań KPP-2 jest sterowanie elektronicznymi tablicami informacyjnymi, kasownikami oraz automatami biletowymi. Urządzenie umożliwia ponadto zliczanie, tzw. potoków pasażerskich, sterowanie mobilnymi rejestratorami obrazu i dźwięku, emitowanie zapowiedzi głosowych i lokalizowanie pozycji geograficznej pojazdu. Kolejną istotną funkcjonalnością komputera KPP-2 jest realizacja przejazdów na podstawie zaplanowanych przez przewoźnika rozkładów. Ustalane rozkłady jazdy dla całego taboru są tworzone za pomocą dedykowanego oprogramowania i dostarczane do urządzenia drogą radiową. Z punktu widzenia użytkownika wystarczy stworzyć jeden pakiet danych, które zostają następnie rozsyłane do całej floty pojazdów.

KPP-2 pozwala także na odczytywanie i zapisywanie wszelkiego rodzaju informacji o stanie samego pojazdu. Urządzenie zostało wyposażone w szereg interfejsów komunikujących się z elektroniką pojazdu poprzez szynę CAN oraz sygnały cyfrowe, czasowe, impulsowe i analogowe.

Powyższe rozwiązania umożliwiają rejestrację wybranych przez użytkownika parametrów, np. zużycie paliwa, wykorzystanie energii, gwałtowne przyspieszanie i hamowanie, rejestrację przejechanej drogi, przekroczenie prędkości, czas otwarcia drzwi i wiele innych. Wszystkie zebrane informacje są zapisywane w wewnętrznej pamięci komputera (karta Compact Flash) w formie specjalnie sformatowanego pliku. Odczytanie tych wiadomości jest możliwe za pomocą dedykowanego oprogramowania, które przetwarza pliki pobrane z KPP-2 i prezentuje je w postaci raportów. Dzięki temu wszystkie dane zawarte w sterowniku są zabezpieczone i dostępne tylko dla uprawnionych osób. Dostarczanie plików z KPP-2 do komputera użytkownika odbywa się automatycznie za pośrednictwem odpowiedniego oprogramowania i urządzeń.

Komputer pokładowy KPP-2 jest również bardzo ważnym ogniwem Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Za jego pośrednictwem dostarczane są niezbędne informacje o aktualnym położeniu pojazdu oraz czasie w jakim pojazd dojedzie na konkretny przystanek. Na bazie tych wiadomości aktualizowane są czasy przyjazdu i odjazdu na elektronicznych tablicach przystankowych. Z analogiczną sytuacją mamy do czynienia w przypadku określania priorytetów dla sygnalizacji świetlnej, czyli tzw. „Zielonej Fali”.

Dodatkową zaletą urządzenia, na którą należy zwrócić uwagę jest jego kompaktowa budowa. W odróżnieniu od wielu urządzeń jakie są dostępne na rynku, prezentowany przez nas komputer został stworzony jako jeden element. Niewielkie gabaryty KPP-2 pozwalają na wkomponowanie go w deskę rozdzielczą pojazdu i podłączenie wszystkich przewodów w jednym miejscu.

DO POBRANIA