Tak wyglądają w środku nowiutkie autobusy od Mobilis

Dziś mieliśmy okazję podróżować nowym autobusem od grupy Mobilis, która rozpoczęła realizację 7,5-letniego kontraktu na obsługę komunikacji miejskiej w stolicy. Pięćdziesiąt przegubowych oraz pięćdziesiąt dziewięciometrowych pojazdów wyjechało już na ulice Warszawy. Wszystkie spełniają najwyższą europejską normę emisji spalin Euro VI i mają zapewnić pasażerom wyższy standard podróży. W ramach przygotowań do realizacji nowych kontraktów firma zmodernizowała i rozbudowała zajezdnię autobusową, która pozwoli długoterminowo utrzymać tabor w jak najlepszej kondycji.

autobus

Kontrakt podpisany przez ZTM z niezależnym operatorem zakłada wprowadzenie do ruchu 100 nowoczesnych autobusów oraz dostarczenie 8 zapasowych pojazdów (4 marki Solaris Alpino 8,9 LE oraz 4 marki Mercedes-Benz Conecto G), które będą stanowić rezerwę na wypadek nieplanowanych zdarzeń i regularnych napraw. Pojazdy przyporządkowane zostaną do różnych linii miejskich, w granicach określonych w kontrakcie ok. ośmiu milionów wozokilometrów rocznie.

„W ramach kontraktu oferujemy nie tylko nowoczesne autobusy. Bardzo istotne są również aspekty związane z jego realizacją, czyli nasi pracownicy. Nasi kierowcy i pracownicy nadzoru bez problemów przeszli egzaminy certyfikujące ich umiejętności, pracownicy zaplecza technicznego przeszli odpowiednie szkolenia, a kadra kierownicza perfekcyjnie zna wymagania, którym musimy sprostać. Cały personel dedykowany do obsługi tych kontraktów zatrudniony jest na pełen etat w ramach umowy o pracę” informuje Dariusz Załuska, Prezes Zarządu Mobilis Group.

panel 38 cali

Nowe autobusy: bezpieczniej i bardziej ekologicznie

 Nowe autobusy gwarantują najwyższe standardy w zakresie ekologii i bezpieczeństwa. „Dostarczone przez firmę Solaris autobusy napędzane są silnikami spełniającymi najbardziej restrykcyjną normę emisji spalin Euro6. Z kolei poziom bezpieczeństwa w autobusach podnosi między innymi system monitoringu składający się aż z 7 kamer. Rejestrują one obraz zarówno z przestrzeni pasażerskiej, ale także z kabiny kierowcy. Monitorują wszystko, co dzieje się przed autobusem, za nim i z boku”
– tłumaczy Andreas Strecker, Prezes Solaris Bus & Coach.

Pojazdy są również przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami dziecięcymi. „Silniki we wszystkich Conecto G zabudowywane są w taki sposób, aby zapewnić możliwość pełnego obniżenia podłogi od przedniego wejścia aż po tył. Dodatkowo, wszystkie pojazdy nie tylko spełniają najbardziej restrykcyjną normę dopuszczalnych emisji spalin Euro VI, ale są praktycznie na granicy wykrywalności” – mówi Antonio Cavotta, Prezes EvoBus Polska.

Ponadto, standardowo pojazdy wyposażone są w klimatyzację, monitoring, biletomaty, ekrany LCD z informacją pasażerską oraz system głosowego zapowiadania przystanków. Ważnym udogodnieniem jest natomiast system dynamicznej informacji pasażerskiej. „W autobusach zastosowano najnowocześniejszy system dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemy ułatwiające lokalizację pojazdów i sprawne zarządzanie flotą. W stołecznych autobusach wykorzystano również system monitoringu produkcji SiMS, który wraz z naszym autorskim oprogramowaniem daje wiele możliwości w tym między innymi podgląd online do nagrań, który w otaczającej nas rzeczywistości znajduje coraz szersze zastosowanie i ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo pasażerów” – tłumaczy Anetta Knitter, Prezes Zakładu Elektronicznego SiMS.

opublikowano 10 sierpnia 2016r.

Warszawa w pigułce
Tak wyglądają w środku nowiutkie autobusy od Mobilis

Zakład Elektroniczny SiMS sp. z o. o. Spółka komandytowa © 2021 All rights reserved Development: www.advit.pl