Porozmawiajmy o Mobilisie. SiMS debiutuje w Warszawie

sil

9 sierpnia Mobilis rozpoczął realizację kolejnego kontraktu na obsługę linii autobusowych w Warszawie. Na jego potrzeby przewoźnik pozyskał łącznie 108 pojazdów. Po opisaniu zmodernizowanej zajezdni, Solarisów Urbino 8,9LE i Mercedesów Conecto G pora na coś innego. Porozmawiajmy o systemie informacji pasażerskiej firmy SiMS z Bydgoszczy.

SiMS zadebiutował w Warszawie wyposażając w SIP 108 nowych pojazdów Mobilisu. Systemy spełniają bardzo wysokie wymogi jakie stawia przed dostawcą Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Na pokładzie pojazdu został zainstalowany nowoczesny system informacji liniowej, system monitoringu, rejestrujący obraz w jakości HD oraz system zliczania pasażerów.

Ten ostatni na etapie odbioru uzyskał bardzo wysoką dokładność osiągającą próg błędu do 3%. Nowoczesny sterownik systemu informacji liniowej potocznie zwany SIL, zbudowany został w oparciu o komputer przemysłowy, wyświetlacz LCD o dużym kontraście oraz pojemnościowy panel dotykowy. Komunikacja pomiędzy poszczególnymi systemami jak również poszczególnymi elementami odbywa się poprzez sieć Ethernet.

Wewnętrzne panele LCD oraz system zapowiedzi głosowych informują pasażera o trasie przebiegu pojazdu jak również o możliwych przesiadkach co znacznie ułatwia przemieszczanie się po stolicy. System monitoringu zapewnia maksymalne bezpieczeństwo w czasie podróży. Dla Zarządu Transportu Miejskiego jest to priorytet. SiMS posiadając prawie 30-letnie doświadczenie sprostał tymże wymogom.

SiMS jest firmą ze 100% polskim kapitałem. Zatrudnia ponad 100 pracowników, w tym zespół konstruktorów, który jest autorem wielu innowacyjnych rozwiązań, m.in. w ostatnim czasie skonstruowano system pozycjonowania pantografu.

InfoBus

Zakład Elektroniczny SiMS sp. z o. o. Spółka komandytowa © 2024 All rights reserved Development: www.advit.pl