Montaż SMD – 30 lat doświadczenia w branży – Zakład SIMS

Montaż SMD – 30 lat doświadczenia w branży – Zakład SIMS

Nasz nowoczesny park technologiczny i wysoko wyspecjalizowane linie produkcyjne pozwalają świadczyć kompleksowe usługi automatycznego montażu powierzchniowego SMD oraz montażu przewlekanego lutowanego na fali. Zapewniamy utrzymanie zapasu materiałów do produkcji z pełna ewidencją elementów powierzonych, z gwarancją bezpieczeństwa i prawidłowego przechowywania zgodnie z obowiązującymi normami.
Montaż elementów elektronicznych
Montaż elementów elektronicznych
Więcej o nas i montażu zleconym przeczytasz tutaj ⬇⬇

https://www.sims.pl/montaz-zlecony/

Montaż SMD – zapotrzebowanie

W coraz większym stopniu z outsourcingu montażu elektronicznego korzystają przedsiębiorstwa, dla których elektronika nie jest główną osią biznesu np.:
✅ producenci AGD,
✅ producenci urządzeń oświetleniowych,
✅ wytwórcy sprzętu dla motoryzacji i przemysłu,
✅ automatyki przemysłowej.
Takie firmy wykorzystując kooperację z naszą otrzymują pewność, że dostarczone elementy elektroniczne spełniają najwyższe wymagania i normy.
Zapewniamy utrzymanie zapasu materiałów do produkcji z pełna ewidencją elementów powierzonych z gwarancją bezpieczeństwa i prawidłowego przechowywania zgodnie z obowiązującymi normami.

Montaż SMD – Nasze linie produkcyjne

JUKI FX-3 (Super High Speed Chipshooter)

Montaż SMD
Montaż SMD
Automat FX-3 jest wysokowydajnym chipshooterem wyposażonym w 4 głowice z 6 ssawkami każda. Wydajność maszyny mierzona zgodnie ze standardem IPC 9850 wynosi 60.000 elementów na godzinę. Maszyna wyposażona jest w centrowanie laserowe, które pozycjonuje elementy “w locie” pomiędzy podajnikiem a płytą. (montaż SMD)
➡ wymiary PCB min. 50x50mm, max. 410×360 mm
➡ max. wysokość komponentów na stronie BOTTOM 40 mm
➡ 4 głowice, każda pobiera jednocześnie 6 elementów
(łącznie 24 elementy mogą zostać pobrane jednocześnie)
➡ wydajność 60.000 elementów na godzinę
➡ wielkość elementów od 0201 (0,4×0,2 mm) do 33.5×33.5 mm
➡ dokładność +/- 50 um
➡ maksymalna ilość podajników 8mm – 120 szt.

PHOENIX X-RAY PCBA Inspector 130

Montaż SMD
Montaż SMD
Półautomatyczny, wysokiej rozdzielczości system przeznaczony do inspekcji rentgenowskiej płytek elektronicznych, składający się z lampy rentgenowskiej typu „zamkniętego”, oprogramowania do analizy obrazu oraz manipulatora CNC. Wyposażony w następujące moduły:
1. Moduł BGA – inspekcja połączeń typu BGA.
➡ kształt
➡ przesunięcie
➡ rozmiar
➡ zwarcie
➡ defekty
➡ brakujące kulki
➡ nadmiar kulek
2. Moduł VC – pozwala na sprawdzanie podzespołów elektronicznych, struktur półprzewodnikowych, połączeń lutowanych pod kątem tzw. luk.
➡ procentowa zawartość luk
➡ liczba luk
➡ średnica luki
3. Moduł ML – pomiar układów wielowarstwowych.
4. Moduł WIRE SWEEP – obliczanie ugięcia lub zniekształcenia drutu połączeniowego w technologii bondingu drutowego.
➡ napięcie 130kV
➡ moc 39W
➡ max. obszar skanowania 610×510 mm2
➡ max. wielkość obiektu 710×560 mm2
➡ max. ciężar obiektu 5 kg.

JUKI KE-2060R

Montaż SMD
Montaż SMD
Linia do montażu elementów SMD o wydajności 12500 el/godz. Linia bazuje na urządzeniu JUKI KE-2060R, wykorzystującym pozycjonowanie laserowe i wizyjne. Dzięki temu jesteśmy w stanie układać elementy o wymiarach od 0,6×0,3mm (0201) do 150×50 mm z dokładnością do +/- 0,05mm przy pozycjonowaniu laserowym i +/- 0,03mm przy pozycjonowaniu wizyjnym. Minimalny raster (lead pitch) montowanych elementów wynosi 0,2mm a minimalny odstęp pomiędzy kulkami dla układów BGA (ball pitch) to 0,25mm. Maksymalny wymiar montowanej płytki 510x360mm.
ERSA N-WAVE 330 – Agregat do lutowania na fali
Sterowany microprocesorowo system do lutowania na fali w osłonie azotu zapewnia najwyższe wymagania dotyczące jakości połączeń lutowanych i czystości PCB. Wypsażony w inteligentny moduł topnikowania natryskowego z automatycznym rozpoznawaniem wielkości PCB zapewnia redukcję kosztów produkcji. Dzięki modułowej konstrukcji strefa podgrzewania w skład, której wchodzą grzejniki konwekcyjne, nadajniki podczerwieni oraz szybko działające grzejniki dynamiczne może być sterowana niezależnie, w każdej z sekcji. Dwie innowacyjne dysze lutownicze sterowane komputerowo pozwalają uzyskać optymalny czas kontaktu fali w trakcie proces lutowania.
➡ osłona azotowa
➡ szerokość robocza PCB 330 mm
➡ moduł topnikowania natryskowego
➡ 2 fale (turbulentna, laminarna)
➡ automatyczne podawanie/uzupełnianie spoiw

HOTFLOW 2/12

Montaż SMD
Montaż SMD
Posiadamy piec do lutowania rozpływowego – HOTFLOW 2/12. Jest to urządzenie najnowszej generacji, zaprojektowane na potrzeby lutowania bezołowiowego. Długa strefa grzejna (3500mm),o kontrolowanym profilu temperatury, pozwala na lutowanie układów scalonych o drobnych rastrach w tym układów µBGA.

Ekra X4

Montaż SMD
Montaż SMD
Ekra X4 to bardzo nowoczesna, automatyczna sitodrukarka. Wyposażona jest w automatyczny system centrowania optycznego płytek, moduł podawania płytek z boku urządzenia, a także możliwość programowania szybkości przesuwu i siły docisku rakli. Urządzenie posiada funkcję pionowej separacji szablonu od płytki, która pozwala na zachowanie wysokich wymagań dotyczących precyzji nadruku: niezawodności i powtarzalności, zwłaszcza w przypadku małych rastrów. Urządzenie jest sterowane za pomocą komputera PC, a obsługiwać je może wyłącznie przeszkolony operator.

Automat montażowy M60

Montaż SMD
Montaż SMD
Automat montażowy M60 jest urządzeniem do nakładania elementów SMD na płytki obwodów drukowanych i podłoża ceramiczne układów hybrydowych. Maszynę wyróżnia w pełni wizyjny system centrowania elementów, zwarta konstrukcja mechaniczna i niezawodny system sterujący.

Zakład Elektroniczny SIMS to sprawdzony dostawca z ponad 30 letnim doświadczeniem i całkowicie polskim kapitałem.

Wszelkich informacji udzieli Państwu nasz zespół. Zapraszamy do kontaktu!

Czekamy na Twój Kontakt

SIMS Kontakt
SIMS Kontakt

Zakład Elektroniczny
SiMS sp. z o. o.
Spółka komandytowa

ul. Pod Skarpą 51 A
85 – 796 BYDGOSZCZ
NIP 554-291-93-63

Dział Handlowy
tel. (52) 347 66 00 w. 25, 65
Dział Zakupów
tel. (52) 347 66 00 w. 35
Księgowość
tel. (52) 347 66 00 w. 22

Zakład Elektroniczny SiMS sp. z o. o. Spółka komandytowa © 2024 All rights reserved Development: www.advit.pl