Skok Jakościowy w Gdyni – Autobusy Elektryczne z technologią SIMSa

Nadchodzi nowa jakość w gdyńskiej komunikacji miejskiej!

Autobusy elektryczne z technologią SIMS
Autobusy elektryczne z technologią SIMS

Autobusy elektryczne z technologią SIMS

Od tego roku sukcesywnie na liniach ZKM Gdynia zaczynają kursować zupełnie nowe autobusy elektryczne. Na gdyńskie ulice trafią nowoczesne pojazdy marki Mercedes-Benz w długości standardowej (16 sztuk) oraz w wersji przegubowej (8 sztuk), która pomieszczą znacznie więcej pasażerów. Wewnątrz zastosowano mnóstwo nowych rozwiązań przyjaznych podróżnym i środowisku, od antywirusowej klimatyzacji po zabezpieczenia przeciwpożarowe, system rekuperacji energii czy elektryczne, bez emisyjne ogrzewanie.

Autobusy elektryczne z technologią SIMS
Autobusy elektryczne z technologią SIMS
Autobusy elektryczne z technologią SIMS
Autobusy elektryczne z technologią SIMS

Autobusy elektryczne Mercedes-Benz eCitaro z technologią SIMS

Gdyńskie autobusy Mercedes-Benz eCitaro będą pierwszymi w Polsce pojazdami w tym modelu. Na ulice Gdyni powinny wyjechać w drugim kwartale 2022 roku. Autobusy prezentują się bardzo ładnie z zewnątrz. Z przodu pod świetlikiem, nad dużą szybą, zwraca uwagę jedna z kamer systemu monitoringu 360 stopni. Po prawej stronie, za przednim nadkolem, z nadwozia wystają czujniki systemu asystenta martwego pola. To zupełna nowość w autobusach miejskich. Z przodu, pod logo producenta, widoczny jest z kolei radar aktywnego tempomatu. Dzięki niemu zapobiec można najechaniu na pojazd znajdujący się bezpośrednio przed autobusem lub inne obiekty, takie jak słupki czy hydranty.

Proekologiczną innowacją jest system ogrzewania zastosowany w eCitaro. Pojazd posiada zaawanasowane technologicznie ogrzewanie elektryczne, a nie – tak jak to zwykle bywa – służący do tego agregat spalinowy. Dodatkowo wyposażono go w system rekuperacji energii, dzięki czemu może on odzyskiwać energie podczas hamowania i zmniejszania prędkości.

Praktyczną nowinką, istotną zwłaszcza w trudnych czasach pandemii, jest klimatyzacja z aktywnym filtrem neutralizacji wirusów. Nowością jest również lepiej wyizolowana kabina, z szybą aż do sufitu, licznymi schowkami dla kierowcy, automatyczną roletą przeciwsłoneczną i mini-lodówką. Ponadto wejście do kabiny ułatwia skrętny fotel kierowcy. W każdym autobusie znajdą się również: defibrylator AED oraz alkolock. Nie zapomniano także o bramkach systemu automatycznego zliczania pasażerów. Pod maską elektrobusa będą baterie NMC (litowo-jonowe z elektrodą dodatnią z niklu, manganu i kobaltu w różnych proporcjach, a ujemną – grafitową) o wysokiej gęstości energii i pojemności 192 kWh. Gwarancja na baterie to aż 8 lat.

Gdyńskie autobusy elektryczne będą przystosowane do szybkiego ładowania poprzez rozkładany pantograf umieszczony na dachu oraz do ładowania w zajezdni poprzez dwa złącza plug-in – jedno będzie się znajdować na przednim prawym nadkolu, a drugie na tylnej ścianie.

Elektryczne autobusy – Stacje Ładowania

Jak będą funkcjonować elektryczne autobusy? Ich akumulatory będą doładowywane w nocy w zajezdni (tzw. wolne ładowanie), a w dzień na trasie, podczas postojów na pętlach, przez ładowarki pantografowe (tzw. szybkie ładowanie). Nowe stacje ładowania znajdują się na kilku pętlach w różnych dzielnicach Gdyni:Dom Marynarza (dwie stacje)

  • Dworzec Morski – Muzeum Emigracji
  • Oksywie – Godebskiego
  • Plac Kaszubski
  • Witomino Leśniczówka (dwie stacje)

W ten sposób pojazdy napędzane energią elektryczną zostaną w Gdyni wykorzystane możliwie najbardziej efektywnie.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty:

Systemy dynamicznej informacji pasażerskiej: https://www.sims.pl/systemy-dynamicznej-informacji-pasazerskiej/

Mobilne Systemy Monitoringu: https://www.sims.pl/mobilne-systemy-monitoringu/

Systemy diagnostyki pojazdów: https://www.sims.pl/systemy-diagnostyki-pojazdow/

Zakład Elektroniczny SIMS to sprawdzony dostawca z ponad 30 letnim doświadczeniem i całkowicie polskim kapitałem.

Wszelkich informacji udzieli Państwu nasz zespół. Zapraszamy do kontaktu!

Czekamy na Twój Kontakt

SIMS Kontakt
SIMS Kontakt

Zakład Elektroniczny
SiMS sp. z o. o.
Spółka komandytowa

ul. Pod Skarpą 51 A
85 – 796 BYDGOSZCZ
NIP 554-291-93-63

Dział Handlowy
tel. (52) 347 66 00 w. 25, 65
Dział Zakupów
tel. (52) 347 66 00 w. 35
Księgowość
tel. (52) 347 66 00 w. 22

 

 

Zakład Elektroniczny SiMS sp. z o. o. Spółka komandytowa © 2023 All rights reserved Development: www.advit.pl